Kompleksowe remonty Kraków
Rozwiń

Tapetowanie

         Nasze działania względem tapetowania, spełniają wszelkie wymagania jakie stawia państwo albo są dopuszczone przez świadectwa odgórne w budownictwie. Gdy kładziemy tapetę wykorzystujemy do tego, najwyższej jakości kleje zarówno roślinne, oraz gdy tego potrzeba syntetyczne, są one bezwonne co ma sprawić komfort w użytkowaniu mieszkania po ich przyklejeniu. Jak wiadomo tapetę kładziemy klejem z proszku, który to łatwo rozpuszcza się w wodzie. Bardzo ważnym aspektem jest również temperatura w pomieszczeniu, która powinna oscylować w wysokości co najmniej +10 °C.

         Tapetę ścienną kładziemy czyli przyklejamy na suche oraz gładkie, oczyszczone podłoże ściany. Co ważne przed tapetowaniem musimy dokładnie przygotować podłoże dla Państwa, o czym więcej można się dowiedzieć w zakładce gładzie szpachlowe. W razie potrzeby kładziemy szpachlę na dziury przekraczające 2 mm. To właśnie wykonamy dla Państwa poprzez precyzyjne i prawidłowe, bo mamy w tym doświadczenie, gładź szpachlową. Przed całą procedurą, tak aby wyszła prawidłowo robimy próbę generalną na niedużej powierzchni w niewidocznym miejscu, aby mieć pewność, że dalsze działania tapetowania będą celowe. Dla bezpieczeństwa dalszej pracy nad tapetowaniem zostawiamy zapas około 10 cm. Tak aby przykryć ścianę w odpowiedni sposób. Rozrobiony klej kładziemy wałkiem lub pędzlem na podłoże. Wszystko zależne jest od rodzaju tapety oraz powierzchni na jaką przyklejamy tapetę. Co ważne a nawet najważniejsze, bo kierujemy się tym ku dobru klienta, wszystko będzie dopasowane do gustu klienta.

         Tapety znano w Europie w XVI wieku, a ich znaczący rozwój i rozpowszechnienie miały miejsce w XVIII wieku, pod wpływem tapet sprowadzanych z Chin. Początkowo malowano je ręcznie, od około połowy XVIII wieku wzory odbijano z klocków drzeworytniczych. Pod koniec wieku zastosowano druk maszynowy. Wraz z rozwojem produkcji tapet powstawały ośrodki ich produkcji: we Francji i Anglii (ok. połowy XVIII), Holandii i Niemczech. Wiodącą manufakturą francuską była wytwórnia Réveillon w Paryżu, będąca od 1786 manufakturą królewską. Już od XVIII wieku projektowaniem tapet zajmowali się uznani artyści, tacy jak François Boucher, a potem np. William Morris. Tapety upowszechniły się w XIX i XX wieku. Obecnie tapetowanie ścian jest popularne na całym świecie, a dzięki udoskonalaniu technik druku ilustrowanego można produkować tapety z wielu tworzyw, przedstawiające dowolne wzory i faktury.

Zarys historyczny: