Kompleksowe remonty Kraków
Rozwiń

Układanie płytek ściennych i podłogowych Kraków

Układanie płytek zarówno podłogowych jak i ściennych postaramy się opisać w 8 punktach i zapraszamy do szerszej oferty:

  1.  Aby pozytywnie rozpocząć pracę przed przyklejeniem płytek należy ocenić podłoże na, którym będziemy je przyklejać. Bardzo ważnym aspektem w tej ocenie jest przyczepność i materiał do, którego mocujemy płytki specjalnym klejem o, którym później.

  2. Przygotowanie podłoża do przyklejenie płytek. Niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego mianowicie odkurzonego podłoża, bez tłustych plam i powłoki, która może być słaba do przymocowania płytek. Kolejnym aspektem będzie użycie w zależności od nierówności kleju grubowarstwowego. Są też podłoża nie potrzebujące specjalnego przygotowania, na przykład tynki.

  3. Planowanie w jaki sposób zostaną ułożone płytki, robimy to po to by uniknąć nie potrzebnych, mało estetycznych docięć płytek.

  4. Analiza czy wszystko idzie w dobrym kierunku poprzez wyznaczanie płaszczyzn. Dzięki temu dalsze działania będą profesjonalnie wykonane.

  5. Wspomniany już wcześniej dobór kleju do płytek, gdy będzie odpowiedni to trwałość zamocowanych płytek będzie znamienita. Aby odpowiednio wybrać klej należy zapoznać się dokładnie z instrukcją dawaną przez producenta, aby przyklejenie przebiegło pomyślnie.

  6. Aby uniknąć styku z wodą należy zastosować izolację przeciw wodną. Po to by uniknąć przedostania się wody i zapewnieniu bardzo dobrej przyczepności, gdyż woda poprzez fugi może dostać się pod płytki.

  7. Układanie płytek ceramicznych na ścianie, bardzo ważnym aspektem jest sprawdzenie czy ściana trzyma pion, to zadanie dla prawdziwych profesjonalistów, za których możesz nas uważać. Kładąc warstwę kleju, umieszczamy płytkę delikatnie przykładając ją do podłoża i sprawdzamy łatą czy trzyma pion. Bardzo ważnym aspektem jest umieszczenie płytek tak aby na końcu dodawać docięte fragmenty aby wszystko trzymało się planu.

  8. Płytki podłogowe na zewnątrz, powinny zostać potraktowane klejem za równo same płytki, jak i podłoże, aby uniknąć przedostania się wody w deszczowe dni pod płytkę, jest to swoista izolacja przed wodą. Płytki kładziemy od wewnątrz pomieszczenia, aby uniknąć chodzenia po świerzo położonych płytkach.